Zgjedhjet në Shqipëri, Vjosa Osmani uron Partinë Socialiste për fitoren, s’e përmend Edi Ramën

Presidentja  Vjosa Osmani e ka uruar Partinë Socialiste për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri.


Osmani gjithashu e ka përgëzuar edhe Partinë Demokratike e partitë e tjera për garën zgjedhore që u mbajt gjatë ditës së diel në Shqipëri.

“Urime Partisë Socialiste për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit. Përgëzoj Partinë Demokratike dhe gjithë partitë e tjera për garën zgjedhore”, tha Osmani në llogarinë e saj në Twitter.

“Uroj që të gjithë përfaqësuesit politik të kontribuojnë në forcimin e demokracisë, sundimit të ligjit dhe bashkëpunimit me Kosovën”.