Sulm terrorist? Vetura godet turmën e njerëzve, ka të vdekur

Gjermania është momentalisht nën ethet e një sulmi terrorist. Mediat gjermane raportojnë që në qytetin Meunster, një furgon ka shkelur kalimtarët e rastit duke shkaktuar vdekjen dhe plagosjen e disa prej tyre, numër që ende nuk është bërë i ditur, transmeton reporteri.net. Policia dhe ambulancat tashmë kanë vërshuar vendin e ngjarjes, kurse dëshmitarët kanë thënë … Continue reading Sulm terrorist? Vetura godet turmën e njerëzve, ka të vdekur