Reporteri.net në rrjetet sociale

Sport

Morata nuk është blerë 80 milionë euro (Foto)

Publikuar

më:

65 milionë euro, kaq ka paguar Chelsea për Alvaro Moratan.
Alvaro Morata nuk është transferuar nga Real Madridi te Chelsea për 80 milionë euro, ashtu siç raportonin mediat spanjolle.

Këtë e kanë demantuar ato angleze, sipas të cilave, sulmuesi spanjoll i ka kushtuar “Bluve të Londrës” 65 milionë euro, plus 13 të tjera varësisht prej paraqitjeve dhe arritjeve në “Stamford Bridge”.

Analistët në Spanjë kanë filluar të kritikojnë Zinedine Zidanen dhe Florentino Perezin, për faktin se Los Blancos kanë larguar nga skuadra një lojtar që premton gola.

Ai luajti më pak se Karim Benzema, por shënoi më shumë gol duke përfunduar sezonin si golashënuesi i dytë më i mirë i klubit, pas Cristiano Ronaldos.

Pikërisht për këtë, në Spanjë shitjen e tij po e konsiderojnë si një gabim, ashtu siç ka ndodhur shumë herë më parë me vendimet e marra nga Reali.

Reporteri.net ne FB

Të gjitha materialet në këtë portal janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Reporteri.net. © Copyright: 2017 Reporteri.net | Adresa: Sheshi "Nëna Terezë" – Kompleksi Avalla, Prishtinë. Email: [email protected]; [email protected]