Reporteri.net në rrjetet sociale

Lifestyle

Mos shpenzo më, thuaji lamtumirë rrudhave me këtë metodë të shkëlqyer!

Publikuar

më:

Çdo situatë stresi apo mërzitjeje reflektohet në trupin tonë dhe organizëm. Gratë e dinë se rrudhat e tyre janë diçka normale dhe natyrale,  por pothuajse çdo grua dëshiron t’i heqë qafe për tu dukur më e re. Rrudhat zvogëlojnë vetëbesimin e tyre.


Ka shumë lloje të kremrave të fytyrës në treg, por ato janë shumë të shtrenjta dhe disa prej tyre as nuk tregojnë rezultatet e dëshiruara. Për fat të mirë, ne do ju paraqesim një recetë që do t’ju ndihmojë të eliminoni ato rrudha në një mënyrë shumë efektive!

Receta që ne do të paraqesim bazohet në glikanxo.

Përbërësit:

  • 1 filxhan me ujë të ngrohtë
  • 4 lugë fara të glikanxos (ju mund ta blini lehtësisht në ndonjë supermarket)

Përgatitja:

  • Së pari, zieni ujin. Pastaj shtoni farat e glikanxos.Kur të vlojë mirë, hiqeni nga zjarri dhe mbulojeni me kapak.
  • Aplikoni masën e përgatitur  duke përdorur një pambuk ose me gishtat tuaj.
  • Lëreni për një farë kohe një fytyrë.Këtë krem mund ta përdorni sa të dëshironi

Efektet e para do t’i vini re në vetëm 15 ditë! Rrudhat tuaja thjesht do të zhduken transmeton shije.al. Farat e glikanxos janë përdorur gjithashtu për të trajtuar problemet e stomakut si dhe për të përmirësuar shëndetin tonë të përgjithshëm.

Reporteri.net ne FB

Të gjitha materialet në këtë portal janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Reporteri.net. © Copyright: 2017 Reporteri.net | Adresa: Sheshi "Nëna Terezë" – Kompleksi Avalla, Prishtinë. Email: [email protected]; [email protected]