Artistët që morën statusin Big në ‘Kënga Magjike’

Mbrëmë u mbajt nata e parë e gjysmëfinales ‘Kënga Magjike’.


8 këngëtar u ngjitën në skenë por vetëm 5 prej tyre arritën të marrin votën e jurisë.

Ata të cilët u zgjodhën ishin: Martina Sereqi, Andrea Vathaj, Kras, Urban Band dhe Niki.

Kujtojmë, juria përbëhet nga Enkel Demi, Jonida Maliqi, Arben Skënderi, Markelian Kapidani dhe Kozeta Kurti.

Kënga Magjike do të mbahet tri ditë, ka dy gjysëmfinale dhe finalen e saj.

Shumë artistë të njohur marrin pjesë: Fifi, Bruno, Alban Ramosaj etj.