Martohet vajza e dëshmorit Bazaj, nuk harron veshjet tradicionale

Kosova ka historinë e saj, të mbushur nga tregime të vërteta për heronjtë e vendit.


Kësisoj ishte edhe dëshmori Smajl Bazaj, që dha shumë për Kosovën e ra dëshmorë me 5 mars në Prekaz.

Në momentin kur Bazaj kishte ndërruar jetë, la pas vetes vajzën asokohe një vjeçare, Xhejlane Bazajn, shkruan indeksonline.

Në martesën e saj e pranishme ishte edhe deputetja, Ganimete Musliu e që të dyja nuk harruan të mbanin distancën dhe maskat, në kohë pandemie.