Me një foto të vetme, Naomi Kembel ua bën poshtërimin më të madh motrave Kardashian

Kohë më parë, Kim Kardashian ishte akuzuar se kopjon sitilin e modeles së njohur Naomi Kembel nga vitet e 90-ta. Mediat e akuzonin se Kardashin jo vetëm që gjente inspirim në stilin e bukuroshes së njohur edhe si “pantera e zezë” por edhe për faktin se në mënyrë brutale vesh të njëjtat modele të fustaneve si ajo, transmeton Reporteri.net


Më vonë doli se nuk bëhej fjalë vetëm për Kim Kardashian, por edhe për motrën e saj Kylie Jenner. Mirëpo, këtë herë bukuroshja e pistave të modës nuk priti që akuzat të bëheshin nga mediat, por e bëri këtë vetë.

Kylie në llogarinë e saj në Instagram publikoi një foto me një kombinim interesant ku më së shumti binin në sy, syzet  dhe varësja karakteristike.

Megjithatë, doli se ky kombinim ishte i kopjuar hiç më larg sesa nga Naomi.

View this post on Instagram

My Friends: Let’s Have A Chill Night Me:

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Modelja e famshme nuk e lëshoi këtë rast dhe shumë shpejtë reagoi duke “poshtëruar” Kardashianët.

Në të vërtetë, vetëm disa orë pas publikimit të fotos nga Kylie, Naomi, në Instagramin e saj, publikoi një foto të bërë 24 vjet më parë nga sfilata e dizajnert turk  Rifat Ozbek, ku mbante absolutisht të njëjtat syze dhe gjerdan si Jenner tani.

Kjo ishte  e mjaftueshme që adhuruesit e modeles së njohur ta interpretonin këtë lëvizje si një mesazh për motrën Kardashian se është koha që të ndalet me kopjimin./Reporteri.net

View this post on Instagram

#MOOD @rifat_ozbek ??

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on