Melinda Ademi në zi, i vdes nëna

Reperja e njohur kosovare, Melinda Ademi ka njoftuar se ka humbër jetë personi më i dashur për të.


Ajo në një postim në Instagram ka treguar se ka vdekur nëna e saj e cila vuante nga kanceri, përcjell.

Nëna e Melindës ndërroj jetën pak ditë më parë në moshën 50 vjeçare, reperja në një postim prekës i ka dhënë lamtumirën duke falënderuar edhe ata që i qëndruan afër në këto ditë të vështira.

Postimi i plotë:

Më 3 Mars 2021, nëna ime e dashur Zonja Ademi ndërroi jetë nga beteja e saj me kancerin e gjirit në moshën 50 vjeç. Ky është mesazhi më i vështirë që kam shkruar ndonjëherë, dhe fjalët nuk mund të përshkruajnë trishtimin që ndiej. Ditët e kaluara kanë qenë ditët më të vështira të jetës sime, dhe unë po mbledh forcat e mia për të shkruar këtë post kushtuar asaj sepse bota meriton të dijë për nënën time të mahnitshme, dhe sa fort luftoi dhe dashuroi.

Mami ti je gruaja më e fortë që njoh, ti je shoqja ime më e mirë dhe gjithmonë mund të mbështetem tek ti që të jesh aty për mua për çdo gjë. Ne gjithmonë flisnim për gjithçka, dhe unë jam aq e nderuar sa që ju njoha vërtet, dhe që isha në gjendje të marr ndihmën dhe udhëzimet tuaja. Ju keni luftuar aq shumë për dashurinë tuaj me babin, për të rritur të 4 fëmijët tuaj dhe për t’u siguruar që të gjithë ne të jemi kujdesur. Ju qëndruat aq fort për gjashtë vitet e fundit për ne, dhe unë jam shumë mirënjohëse që ju quaja nëna ime.

Mami faleminderit shumë që më inkurajove të ndjek karrierën time dhe faleminderit që më mbështete dhe më kuptove. Gjithë jetën time gjithçka që kam dashur ndonjëherë ishte të të bëja krenar dhe e di që ti je krenare për mua. Unë premtoj se do të vazhdoj trashëgiminë tuaj për të qenë gruaja më e fortë dhe më e palodhur, ashtu si ju.

Të dua mama, do të më marrë malli për të folur me ty për orë të tëra, por e di tani që më në fund je në paqe. E di që do të më shikoni nga lart dhe do të më mbroni ashtu si keni bërë gjithmonë ..
Lamtumir mama jem, e di qe do te shihemi ne perseri ne xhenet. Ne të Allahut jemi dhe Atij i kthehemi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MELINDA (@melindaademi)