Ndryshimi drastik i Atifete Jahjagës: Ish presidentja që vazhdon të na mahnisë në çdo paraqitje të re

Që nga përfundimi i mandatit të saj si presidente, Atifete Jahjaga nuk është ndalur asnjëherë. Ajo po vazhdon aktivitetet e shumta me fondacionin e saj.


Ish-presidentja e Kosovës që ka qenë presidentja e parë grua në Kosovë vazhdimisht në rrjetet sociale shfaqë imazhe nga aktivitetet e saj të përditshme, shkruan Reporteri.net.

Ajo çka bie në dy është gjithmonë eleganca që e shoqëron në çfarëdo kombinimi që ka veshur. Në imazhet e fundit Jahjaga duket më bukur se kurrë më parë.

Ajo mbrëmë ka qenë e pranishme në statiumin “Fadil Vokrri” për të përcjellur nga afër ndeshjen Kosovë-Mali i Zi.

Nga aty e veshur në të kuqe, por prapë me një elegancë të madhe që e shoqëron gjithmonë Jahjaga dukej jashtëzakonisht bukur.

Kujtojmë se Jahjaga ka hapur edhe fondacionin e saj “Fondacioni Jahjaga”, qëllimi i të cilit është shqyrtimi dhe adresimi i kërkesave të qytetarëve në nevojë./Reporteri.net