Presidenti Thaçi i uron ditëlindjen djalit që i lindi në kohë lufte

Për Endrit Thaçin, djalin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, sot është një ditë e veçantë. Ai sot ka ditëlindjen. Endriti, ka lindur më 13 prill 1999 dhe sot mbush 20 vjet.


Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shfrytëzuar profilin e tij në Facebook për të uruar djalin e tij Endritin, me rastin e 20 vjetorit të lindjes së tij. Ai derisa ka uruar Endritin, ka përmendur luftën, shkruan Reporteri.net.

“Në kohën më të turbullt dhe më të pamëshirshme të luftës para 20 vjetëve, dita kur ke ardhur në këtë botë Endrit ka qenë për mua dhe Lumen si shenjë e Zotit se jeta kurrë nuk do të shuhet në Kosovën tonë. Urime ditëlindjen e 20-të!”, ka shkruar presidenti Thaçi në urimin e tij./Reporteri.net

Në kohën më të turbullt dhe më të pamëshirshme të luftës para 20 vjetëve, dita kur ke ardhur në këtë botë Endrit ka qenë…

Gepostet von Hashim Thaçi am Samstag, 13. April 2019