17 pacientë të shëruar brenda ditës nga koronavirusi në Shqipëri

Kryeministei i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë në mesnatë për të gjithë ndjekësit në rrjetin social ‘Facebook’ lajmin se 17 pacientë kanë fiyuar betejën kundër COVID-19.


“🟢 LAJM I MIRË: 17 TË SHËRUAR SOT🤩”, shkruan Rama në mesazhin e tij.

Kujtojmë se deri më tani të prekur nga virusi vdekjeprurës në Shqipëri janë 409 persona, ndërkohë 23 kanë humbur jetën.

Që prej 9 marsit, ku u konfirmua rasti i parë me COVID-19, qytetarë shqiptarë kufizuan lëvizjet dhe shumē aktivitete u pezulluan.