Arrijnë 340 mijë doza të vaksinës Coronavc në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se në Shqipëri kanë arritur dozat e reja të vaksinës.


Mëngjesin e sotëm, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se kanë arritur edhe 340 mijë doza të vaksinës Coronavac në Aeroportin “Nënë Tereza”.

Njëherësh, ky numër bën që në total, numri i vaksinave që kanë arritur deri tani në Shqipëri të shkojë në 1.578.790 vaksina.

Postimi i plotë:

“MIRËMËNGJES 😊

dhe me lajmin e mirë të mbërritjes pak minuta më parë të 340,000 dozave të vaksinës Coronavac në Aeroportin “Nënë Tereza”, sasia më e madhe e mbërritur njëherësh, që e çon në 1,578,790 numrin e vaksinave të mbërritura deri tani në Shqipëri, ju uroj një ditë të mbarë🙏🏼