COVID-19 në Shqipëri, regjistrohen 317 raste të reja dhe 6 viktima

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar 317 raste të reja me COVID-19.


Kurse, 6 pacientë e kanë humbur betejën me koronavirusin, gjersa janë shëruar 529 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 96,129 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 247 pacientë, 16 në terapi intensive, nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.