Gent Cakaj takohet me homologen austriake, merr mbështetje për integrimin e Shqipërisë në BE

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, ka takuar homologen austriake, Karin Kneissl, me ç’rast kanë biseduar për domosdoshmërinë e thellimit të mëtejmë të bashkëpunimit midis dy vendeve.


Cakaj ka bërë të ditur se Shqipëria e ka mbështetjen e pakursyer të Austrisë për hapjen e negociatave për anëtarësim të saj në Bashkimin Europian.

“Tepër mirënjohës për Ministren Kneissl për qasjen e hapur, sjelljen bashkëpunuese dhe mbështetjen e pakushtëzuar për Shqipërinë”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Ministrit Cakaj në Facebook:

Takimi me Ministren e Jashtme të Austrisë, Karin Kneissl, konfirmoi domosdoshmërinë e thellimit të mëtejmë të…

Gepostet von Gent Cakaj am Freitag, 26. April 2019