Jeta super luksoze e Jurgen Kurtit që u vra në Tiranë

26-vjeçari Jurgen Kurti nga Tirana u qëllua për vdekje dy herë me pistoletë nga dy persona, përveç se ishte personazh i njohur për drejtësinë shqiptare, ai njihej edhe për diçka krejt tjetër.

Kurti njihej edhe si një biznesmen, pasi njejtë si babai i tij merrej me biznes. 26-vjeçari kujdesej për bizneset e trashëguara nga familja. Kurti kryesisht merrej me biznesin e pijeve alkoolike.

Ai ishte një person që pëlqente jetën luksoze dhe makinat e shtrenjta që nuk ngurronte që t’i ndajë me miqtë në rrjetet sociale.

Kurti shfaqej me makina të markave më të njohura si “Ferrari”, “Bently”, “Benz” etj. Ndërsa në shoqërinë e të dashurës së tij kishte vizituar vende nga më të ndryshme.
Kurti poashtu njihej edhe si menaxheri i VIP-ave, pasi ka sjellë në Shqipëri disa këngëtarë të njohur në koncerte.

Kujtojmë se Kurti që u vra sonte në Tiranë, vite më parë ishte akuzuar që vrau babanë e tij, por për këtë krim ishte dënuar daja i tij. /Reporteri.net/.