LAJMI I FUNDIT: Atentat ndaj prokurorit shqiptar, janë disa të plagosur

Një përplasje me armë zjarri u shënua para pak minutash në mbikalimin e Shkozetit të Durrësit.


Nga të dhënat e para raportohet se i është bërë atentat prokurorit Arjan Ndoja.

Mësohet se prokurori ka qenë në makinën e tij kur është qëlluar me armë, ndërsa mes dy mjeteve ka pasur shkëmbim zjarri.

Nga ngjarja përveç prokurorit kanë mbetur edhe dy persona të tjerë të plagosur te mbikalimi i Shkozetit.

Njëra prej mjeteve që është përfshirë në shkëmbim zjarri është tip “Benz” me targa AA 333 ZD dhe ndodhet në vend.

Lajm në zhvillim…