Mijëra shqiptarë nisin marshimin drejt kryeministrisë

Mijëra shqiptarë janë ngritur në protestë kundër Edi Ramës dhe qeverisë së tij.


Të ardhur nga gjithë Shqipëria, qytetarët do të protestojnë mbrëmjen e sotme në bulervadin Dëshmorët e Kombit.

Protestues nga zona e Unazës së re dhe të njësisë numër 7 janë nisur drejt kryeministrisë.

Ata mbajnë në dorë një pankartë të madhe me shënimin: Qeveri e krimit, qeveri e korruptuar.

Ndërsa policia e shtetit ka formuar një kordon për ta mbrojtur objektin e qeverisë na sulmet në rast të eskalimit të situatës, shkruan Reporteri.net

Rreth 1500 pjestarë të policisë janë të pajisur me maska antigaz, ndërsa në pjesën e pasme të kryeministrisë qëndrojnë 4 autobote me ujë, të cilat mund të përdoren në rast se protestuesit do të tentojnë të sulmojnë institucionet.