Pogradec, digjet një makinë pas mesnate

Një makinë e tipit Benz është djegur sot rreth orës 2 të mëngjesit në Pogradec.


Mësohet se makina është pronë e shtetases V.S, në afërsi të fshatit Starovë.

Po në Pogradec janë djegur pjesërisht edhe tre mjete të tjera, të cilat ishin parkuar brenda një karburanti.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Njoftimi i Policisë

Më datë 14.04.2019, rreth orës 02:00, jemi njoftuar se në afërsi të fshatit Starovë, është djegur plotësisht 1 mjet tip “Benz” pronë e shtetases V.S, si edhe janë djegur pjesërisht 3 mjete të tjera, të cilat kanë qenë të parkuara brenda një karburanti.

Grupi hetimor po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes dhe për të përcaktuar shkaqet e rënies së zjarrit.