Rama nxjerr videon: Koronavirusi ka “pushtuar” Tiranën, mos dilni nga shtëpia

Kreu i qeverisë Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me apelin e përditshëm ndaj qytetarëve për të mos dalë nga shtëpia në mënyrë që të parandalohet përhapja e mëtejshme e koronavirusit.


Ai ka zgjedhur një video, ku shihet se si koronavirusi ka ‘pushtuar’ mbarë Tiranën, ndërsa Rama i bën thirrje qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi.

“MIRËMËNGJES,

S’JAM EDI😂

po janë dy çuna që s’i njoh që e kanë qarë këtë video👏

Shikojeni dhe mos lëvizni nga shtëpia, nëse nuk jeni ndër ata që duhet të shkojnë patjetër në punë🙏”, shkruan Rama.

MIRËMËNGJES, S’JAM EDI😂 po janë dy çuna që s’i njoh që e kanë qarë këtë video👏 Shikojeni dhe mos lëvizni nga shtëpia, nëse nuk jeni ndër ata që duhet të shkojnë patjetër në punë🙏

MIRËMËNGJES,S’JAM EDI😂po janë dy çuna që s’i njoh që e kanë qarë këtë video👏 Shikojeni dhe mos lëvizni nga shtëpia, nëse nuk jeni ndër ata që duhet të shkojnë patjetër në punë🙏

Publiée par Edi Rama sur Lundi 16 mars 2020