Rrotullohet vetura, dy të lënduar

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti në Elbasan.


Ngjarja ka ndodhur përpara shkollës profesionale, ku drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe makinë është përmbysur.

Shkak i humbjes së kontrollit mendohet se ka qenë shpejtësia tej normave të lejuara, raporton oranews.

Të plagosurit janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore. Ndërsa policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.