Sherr në Velipojë, qëllohet me thikë një 62-vjeçar

Sot rreth orës 17:50, në plazh Velipojë, ka ndodhur një plagosje me thikë.


Menjëherë kanë shkuar forcat e policisë të Stacionit të Policisë Velipojë dhe falë reagimit të shpejtë është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i autorit të dyshuar shtetasi Vate Lisaj 43 vjeç, banues në Velipojë.

Nga kjo ngjarje ka mbetur i dëmtuar shtetasi Alfons Ndoka 62 vjeç, banues në Velipojë, i cili po dërgohet në Spitalin Rajonal Shkodër.

Po kryhen veprimet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.