Shpifën se bashkëjeton me Gent Cakajn, vajza e Linda Ramës padit shtatë portale

Vajza e Linda Ramës, Rea Xhillari ka paditur në gjykatë për shpifje analistin e njohur Artur Zheji si dhe 7 portale online në lidhje me një lajm të qarkulluar disa ditë më parë, se ajo bashkëjetonte me Ministrin e Jashtëm në detyrë Gent Cakaj.


Vetë Gent Cakaj deklaroi ditën e djeshme për emisionin “Opinion” se një lajm i tillë është plotësisht i pavërtetë.

Kjo ishte hera e parë që Cakaj foli publikisht për thashethemet e ngritura mbi të në lidhje me vajzën e Linda Ramës.

Zërat që Rea dhe Genti mund të ishin në një lidhje nisën që kur Rama propozoi emrin e Cakajt për ministër të Jashtëm.