Të gjithë ju që planifikoni të niseni drejt Shqipërisë, këto janë temperaturat pas ditëve me stuhi

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore me origjinë nga Kontinentale të cilat sollën rënie të temperaturave në Shqipëri.


Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore.Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Do të jetë freskët, ndërsa në bregdet relativisht nxehtë.

Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 11/27°C

Zonat e ulëta 15/31°C

Zonat bregdetare 18/30°C