Tirana qysh sonte duket edhe më e bukur sesa gjithë vitin

Kryeqyteti i Shqipërisë ka marrë pamje festive.


Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka publikuar fotografitë e qytetit të stolisur për festat e fundvitit, shkruan Reporteri.net.

Dritat e ndezura shumëngjyrëshe i kanë dhënë një atmosferë shumë festive qytetit.

Veliaj ka shkruar në Facebook se uron me zemër që të kalojmë sa më shpejt pandeminë dhe t’i festojmë festat e fundvitit.

Kujtojmë se disa qytete në Kosovë kanë bërë të ditur që këtë vit nuk do të stolisen, por mjetet e ndara për këtë pjesë do të shkojnë për skamnorët.

Ndërsa edhe në Prishtinë kanë filuar përgatitjet pë dekorimin e qytetit.

Postimi i plotë i Veliajt:

E ku ka më bukur sesa Tirana e festave! 😍

E ngrohtë, vezulluese, plot magji ngjyrash, që përçon veç dashuri. ♥️🎄

Uroj me zemër që ta kalojmë sa më shpejt këtë flamë e ta festojmë gëzuar Krishtlindjen dhe Vitin e Ri.🙏

/Reporteri.net