Tërmet në Shqipëri, sapo ndodhi

Lëkundje tërmeti janë regjistruar sot në Tiranë.


Tërmeti me magnitudë 3.8 ballë është ndjerë në Tiranë dhe në zonat përreth.

Lëkundjet janë regjistruar në orën 10:58 epiqendrën e ka pasur rreth 13 km në Perëndim të Krujës dhe 28 km në veriperëndim të Tiranës, me një thellësi 10 km.

Nga raportimet paraprake nuk raportohet për dëme.