Vetura del nga rruga, vdes 34 vjeçari

Një 34-vjeçar ka humbur jetën në një aksident rrugor në Prrenjas.


Ngjarja ka ndodhur në rrugën rurale të fshtatit Dritaj, ku shtetasi I.D., 34 vjeç, banues në Korçë, duke drejtuar mjetin tip “Volkswagen”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe për pasojë mjeti ka dalë nga rruga.

Si rezultat i aksidentit, drejtuesi i mjetit ka humbur jetën në vendngjarje.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e shkakut të aksidentit.