Vrau gruan e tij për shkak të xhelozisë, dënohet shqiptari me 35 vite burgim

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 35 vite burgim, ish gardistin, Alket Arapaj i akuzuar për vrasje në familje.


Rreth dy vite më parë ai ekzekutoi në banesën e tij bashkëshorten Evelina Seferaj. Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e 12 shkurtit të vitit 2019, në Allias, ku Arapaj ekzekutoi me armën e shërbimit 36-vjeçaren.

Siç njofton TCh, ai e qëlloi tre herë bashkëshorten e tij duke e lënë atë të vdekur në vend.

“Shkak i krimit të rëndë, ishte xhelozia. Ishin fqinjët që pas krimit lajmëruan policinë pasi dëgjuan të shtënat me armë zjarri dhe fëmijën e mitur të çiftit duke qarë. Policia shkoi menjëherë në vendngjarje duke bërë të mundur arrestimin në flagrancë te ish gardistit, i cili nuk bëri rezistencë”, thuhet ndër të tjera.