Zhvillimet brenda Partisë Demokratike: Basha mbledh sot Kolegjin e Kryetarëve dhe krerët e degëve

Partia Demokratike do të mbledhë ditën e sotme Kolegjin e Kryetarëve, si dhe kryetarët e degëve të PD.


Mbledhja pritet të nisë në orën 11:00, ndërsa vjen dy ditë pas vendimit të Bashës për të përjashtuar nga grupi parlamentar ish-kryeministrin Sali Berisha.

Ish-kryeministri Sali Berisha kundërshtoi vendimin që e quajti ‘nul’ ndërsa e akuzoi Bashën se ka dorëzuar sovranitetin e PD pasi ka rënë pre e kërcënimeve.

Ditën e djeshme Berisha shkoi në Kuvend, por u shoqërua nga deputetët e PS-së, Tritan Shehu, Edi Paloka dhe Flamur Nokës, megjithatë në sallë u ul larg demokratëve të tjerë.