​Superliga e Kosovës, sot luhet derbi mes Gjilanit dhe Dritës

Superliga e Kosovës rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros 33.


Pa dyshim që përballja më interesante e programit të sotëm do t’i takojë derbit mes Gjilanit dhe Dritës.

Programi i plotë:

15:00 FC Besa Pejë (10) – Prishtina (1) (Stadiumi Shahin Haxhi-Islami)

15:00 Feronikeli (8) – Trepça ’89 (7) (Stadiumi Rexhep Rexhepi)

15:00 Gjilani (4) – Drita (2) (Stadiumi i qytetit të Gjilanit)