15 fitoret më të mëdha në histori të Premier Ligës

Leicester City hyri në histori mbrëmë pas fitores të thellë ndaj Southmaptonit


‘Dhelprat’ fituan 9-0 ndaj Southamptonit, në një ndeshje ku Jamie Vardy dhe Ayoze Perez realizuan hat-trik, ndërsa nga një gol e shënuan edhe Ben Chilëell, Youri Tielmans dhe James Maddison, shkruan Reporteri.net

Kjo fitore ishte më e thella që një skuadër e ka arritur si mysafire në Premier Ligë.

Por, më poshtë do t’ia sjellim 15 fitoret më të thella në Premier Ligë:

Manchester United 7-0 Barnsely, 25 tetor 1997.

Arsenal 7-0 Everton, 11 maj 2005.

Arsenal 7-0 Middlesbrough, 14 janar 2006.

Chelsea 7-0 Stoke, 25 prill 2010.

Manchester City 7-0 Norwich, 2 nëntor 2013.

Notingham Forest 1-8 Manchester United, 6 shkurt 1999.

Middlesbrough 8-1 Manchester City, 11 maj 2008.

New


castle 8-0 Sheffield Wednesday, 19 shtator 1999.

Chelsea 8-0 Wigan, 9 maj 2010.

Chelsea 8-0 Aston Villa, 23 dhjetor 2012.

Southampton 8-0 Sunderland, 18 tetor 2014.

Man Citi 8-0 Watford, 21 shtator 2019.

Tottenham 9-1 Wigan, 22 nëntor 2009.

Manchester United 9-0 Ipswich, 4 mars 1995.

Southampton 0-9 Leicester, 25 tetor 2019. /Reporteri.net/