3 gjermanë luftojnë për çmimin e trajnerit më të mirë të vitit nga UEFA

Jurgen Klopp, Hansi Flick dhe Julian Naglesman janë në garë për ta fituar çmimin e trajnerit më të mirë nga UEFA për sezonin 2019/20


Të 3 janë gjermanë dhe korrën suksese me skuadrat e tyre në sezonin që lamë pas, shkruan Reporteri.net

Hansi Flick fitoi gjithçka me Bayernin, Jurgen Klopp ia solli Premier Ligën Liverpoolit pas një kohe të gjatë, derisa Julian Nagelsman e dërgoi Leipzigun deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Fituesi i këtij çmimi do të bëhet i ditur më 1 tetor, në ditën kur do të hedhet shorti për edicionin e ri të Ligës së Kampionëve. /Reporteri.net/