Anglezët s’e harrojnë mikpritjen e Kosovës – Federata publikon një video falenderuese

Federata e Futbollit e Anglisë ka vazhduar me falënderime ndaj Kosovës, për ndeshjen e fundit të zhvilluar në “Fadil Vokrri”.


Tashmë në faqen zyrtare të Federatës angleze është publikuar një video në të cilën shihen momentet të mira të këtij takimi.

“Një pritje e mrekullueshme, faleminderit, Kosovë”, shkruajnë anglezët në faqen e tyre zyrtare.

Dardanët dhe tifozët tjerë kosovar kanë pritur jashtëzakonisht mirë ekspeditën angleze në Kosovë, duke nisur nga tifozët poashtu edhe lojtarët dhe stafin e Kombëtares angleze.

Kurse, Anglia ma ‘dhuroi’ katër gola në fushë pasi fitoi ndeshjen me rezultatin e pastër 4:0.