Angli: Tifozët nuk ia falin “tradhtinë”, shishe kokës lojtarit në momentin e golit

Aston Villa drejtuar nga Steven Gerrard vazhdon të fluturojë në Premier League. Skuadra e ish-kapitenit të Liverpool fitoi 1-0 ndaj Everton.

Goli erdhi falë asistimit të fitores që u dha nga ish-lojtari i Everton, Lucas Digne. Goli u festua nga lojtarët dhe teksa i gjithë grupi u përqafua për golin, mbi ta u hodh një shishe ku objektivi ishte Digne.

“Ajo që ndodhi dhe disa gjëra që janë thënë për mua në muajin e fundit më kanë trishtuar shumë – shkruante Digne në një postim në Instagram në momentin e transferimit – Por nuk do të hyj në luftë fjalësh me askënd”. Me sa duket, megjithatë, tifozët e Everton nuk e morën mirë vendimin e tij.