Arrihet marrëveshja, Icardi po rikthehet në Serie A

PARIS, FRANCE - OCTOBER 27: Mauro Icardi #18 of Paris Saint-Germain celebrates his goal during the Ligue 1 match between Paris Saint-Germain and Olympique Marseille at Parc des Princes on October 27, 2019 in Paris, France. (Photo by Catherine Steenkeste/Getty Images)

Mauro Icardi duket se ka gati hakmarrjen për skuadrën e Interit.


Në mediat po spekulojnë zërat që një marrëveshje është arritur mes Paris Saint Germain dhe AC Milanit për transferimin e sulmuesit argjentinas në San Siro.

Sulmuesi nuk po arrin të gjejë hapësirën e nevojshme tek skuadra e Thomas Tuchel dhe nga ana tjetër agjentja dhe gruaja e tij Wanda Nara i uroi fitoren Milanit në derbin kundër Interit, gjë që ka krijuar shumë thashetheme.

I gjithë ky operacion pritet që ti kushtojë Milanit diku rreth 75 milionë euro mirëpo një gjë e tillë nuk përbën problem pasi një aksion i tillë është aprovuar edhe nga Ivan Gazidis.