Atletico Madrid fiton ndaj Valencias, shkëputet +7 ndaj Realit dhe +10 ndaj Barcelonës

Atletico Madridi vazhdon të jetë i pandalshëm në La Liga. Këtë herë ka mposhtur në shtëpi Valencian me rezultat 3 – 1.


Vendasit dominuan dhe me plotë meritë arkëtuan pikët e plota, shkruan lajmi.net.

Racic zhbllokoi shifrat pas 11 minutave duke kaluar mysafirët në epërsi (11′).

Ishte Joao Felix që barazoi rezultatin e ndeshjes pas asistimit të Lemar (23′).

Luis Suarez kaloi Atleticon për herë të parë në epërsi pas asistimit të Felixit (54′).

Kurse, për fitoren u përkujdes Correa që shënoi gol të bukur (72′).

Me këtë fitore, Atletico vazhdon të mbajë distancën në krye me 47 pikë, kurse Valencia renditët në pozitën e 14-të me 20 sosh.