×
 • Sport
 • Sport

  Ballkani barazon me Gjilanin dhe rrezikon kreun, Malisheva fiton ndaj Feronikelit

  Reporteri
  24 Shkurt 2024 | 15:04

  Ballkani ka abrazuar 1-1 me Gjlanin dhe ka bërë një hap fals për të mbajtur kreun e tabelës.

  Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 1 me 1, me Edvin Kuc që shënoi për avantazhin e vendasve, por që Heric barazoi shifrat nga penalltia.

  Me këtë barazim, Ballkani ka vetëm dy pikë më shumë se Llapi dhe nëse kjo e fundit fiton ndaj Prishtinës, atëherë skuadra e Tahir Batatinës do të jetë lider në Superligë.

  Kurse, Malisheva ka fituar 2-1 ndaj Feronikelit ’74.

  Drilon Hazrollaj ishte fantastik, duke realizuar dy golat e fitores për vendasit.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!