×
 • Sport
 • Sport

  Ballkani luan sot në udhëtim ndaj Dukagjinit, Prishtina sfidohet nga Liria

  Reporteri
  17 Shtator 2023 | 9:16

  Me dy ndeshje në program për ditën e sotme, do të mbyllet edhe java e pestë në Superligën e Kosovës në futboll.

  Kampioni në fuqi, Ballkani, do të luajë në udhëtim ndaj Dukagjinit. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “18 Qershori”, me fillim prej orës 15:00.

  Ballkani është i treti në tabelë me nëntë pikë, kurse Dukagjini i parafundit me dy sosh.

  Ndeshja tjetër do të zhvillohet në Hajvali, mes Prishtinës dhe Lirisë.

  Kryeqytetasit kanë grumbulluar tetë pikë nga katër xhirot e para, teksa janë në pozitën e katërt.

  Ndërsa, prizrenasit janë dy pozita më poshtë me pesë pikë të grumbulluara.

  Edhe kjo ndeshje do të luhet nga ora 15:00.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!