Barcelona është skuadra e vetme që i ka fituar 5 ndeshjet e grupeve të Championsit këtë sezon

BUDAPEST, HUNGARY - DECEMBER 02: Ousmane Dembele of Barcelona celebrates with team mates Clement Lenglet, Sergino Dest, Jordi Alba and Martin Braithwaite after scoring their sides third goal during the UEFA Champions League Group G stage match between Ferencvaros Budapest and FC Barcelona at Psukas Arena on December 02, 2020 in Budapest, Hungary. Sporting stadiums around Hungary remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Laszlo Szirtesi/Getty Images)

Kur ka mbetur edhe 1 ndeshje për t’u luajtur nga mbylla e fazës së grupeve, Barcelona është skuadra e vetme që ka arritur të marrë pikët e plota në 5 takimet e zhvilluara.


Katalanasit mposhtën mbrëmjen e sotme Ferencvaroshin me rezultatin 0-3 në këtë xhiro të 5-të, duke vijuar kështu ecurinë fantastike në Champions dhe duke u bërë ekipi i vetëm me bilanc 100 % pozitiv në kompeticionin më të rëndësishëm për klubet në Europë.

Ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, Barcelona do e luajë në shtëpi kundër Juventusit.