Barcelonë a je normal, Suarezi edhe te Ateltico kundërshtarët po i hanë

Luis Suarez ka shpërthyer qysh në debutim me fanellën e Atletico Madridit, e cila mposhti 6-1 Granadan në kuadër të javës së tretë


Barcelona e largoi sulmuesin uruguaian, derisa ai ka filluar në mënyrë perfekte aventurën te Atletico Madrid, shkruan Reporteri.net

Suarez u inkuadrua në minutën e 70-të, derisa menjëherë pas një minuti lojë asistoi në golin e Llorentes.

Por, kjo nuk ishte e tëra pasi më pas ishte vetë Suarez që shënoi dy gola në minutat 85′ dhe 90′.

Kështu, aventura e Suarezit filloi në mënyrë brilante te Atletico. /Reporteri.net/