Bayern Munich ndalet edhe në kampionat, barazon me Union Berlinin

Bayern Munich nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim ndaj Union Berlin (1-1), në kuadër të javës së 28-të të Bundesligas.


Pjesa e parë nuk soli shumë raste, për rrjedhojë as edhe gola.

Në pjesën e dytë Bayern Munich gjeti fillimisht golin me Jamal Musiala i cili përfitoi nga një asistim të Thomas Mueller (1-0).

Por mysafirët nuk u dorëzuan dhe arritën të gjenin golin e barazimit.

Marcus Ingvartsen shënoi në minutën e 86-të për 1-1.

Bayern Munich mbetet lider me 65 pikë në Bundesliga, pesë më shumë se sa RB Leipzig.