Befason Gjokoviç: Unë nuk vaksinohem, koronavirusi nuk është asgjë

Tenisit serb, Gjokoviç ka befasuar me deklaratën e fundit në lidhje me vaksinën kundër koronavirusit, tretman ky që serbi nuk e pranon.


Pas kësja deklarate të tenistit serb, Gjokoviç, kanë reaguar edhe shokët e tij, e njëri ndërë ta ishte edhe Rafael Nadal.

Nadal e kritikon atë: “Nëse Nole dëshiron të vazhdojë të luajë me ne, ai do të duhet të vaksinohet”, përcjellë Reporteri.net

“Unë jam kundër vaksinimit, kundër coronavirusit dhe nuk do të detyrohesha të vaksinohesha pa na urdhëruar: nëse bëhet e detyrueshme, unë duhet të marr një vendim. Kështu, këtë do ta bëj edhe Gjokoviç”, tha Nadal.

Ndërkaq, të gjithë tenistët e tjerë i drejtohen Gjokoviçit me kritika të ashpëra, madje i thonë që të bëhet më i kujdesshëm, pasi shumë fansa kërkojnë që ta përjashtojnë atë nga garat./Reporteri.net/