×
 • Sport
 • Sport / Sport

  Bëri paraqitje të shkëlqyer, Mirlind Daku pjesë e formacionit të javës në Rusi

  Reporteri
  02 Prill 2024 | 17:16

  Mirlind Daku shkëlqeu në ndeshjen e fundjavës, në kampionatin rus, ku ekipi i tij Rubin Kazan luajti përballë Akhmat Grozny dhe shënuan fitore me rezultat 2-1.

  Sulmuesi kosovar ishte lojtari që i dha fitoren skuadrës së tij, duke asistuar 1 gol dhe duke shënuar 1 gol tjetër.

  Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, në bazë të paraqitjes fantasike në këtë ndeshje, është bërë pjesë e formacionit më të mirë të javës në ligën ruse.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!