Çekia në panik, asistenti i trajnerit i prainshëm në “Fadil Vokrri”

Tomás Galásek është asistent i trajnerit të kombëtares së Çekisë, dhe është i pranishëm në stadiumin “Fadil Vokrri”.


Kosova ndeshjen e radhës e ka kundër Çekisë më 14 nëntor si mysafir, andaj Galasek mund të ketë ardhur për ta analizuar lojën e kombëtares sonë.

Kosova do të jetë pa supersulmuesin Vedat Muriqin ndaj çekëve, pasi u ndëshkua me karton të verdhë në ndeshjen ndaj Malit të Zi dhe nuk ka të drejt loje.

Kosova në këtë ndeshje është duke e fituar me rezultat 2-0.