CHL | Formacionet zyrtare: Dortmund – Paris SG

Sonte me fillim nga ora 21:00, do të zhvillohet takimi ndërmjet Dortmundit dhe Paris SG, duel ky në kuadër të 1\8 së Ligës së Kampionëve.


Dortmundi në shtëpi e pret skuadrën e Parisit që do të mundohen t’i “bllokojnë” sulmuesin Erling Haaland dhe Jadon Sancho, shkruan Reporteri.net.

Pritet të jetë një ndeshje e vështirë për Parisin përkundër formës së lartë që e ka skuadra e Tuchel.

Më poshtë i gjeni formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

DORTMUND:

PARIS SG: