Cristiano Ronaldo starton në miqësoren e fundit para “Euro 2020”

Janë publikuar formacionet zyrtare për miqësoren mes Portugalisë dhe Izraelit. Kjo do të jetë miqësorja e fundit për Portugalinë, para nisjes së Euro 2020 të premten.


Fernando Santos ka hedhur në fushë formacionin më të mirë që mendohet të jetë gjatë gjithë Euro 2020, në dyshim mbetet Guirrero, vendin e të cilit sonte e ka zënë 18-vjeçari i talentuar i Sportingut, Nuno Mendes, raporton Gazeta Express.

Në sfidën që starton nga ora 20:45, luan nga fillimi edhe Cristiano Ronaldo.

Portugalia:

Izraeli:

 

Portugalia e nis aventurën në Euro2020 kundër Hungarisë me 15 qershor, derisa më pas do të ketë punë me Gjermaninë dhe Francën.