Dalot dëshiron largimin nga United gjatë verës

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Diogo Dalot ka vendosur të largohet nga klubi në verë.


Pasi dështoi të jetë titullar para Aaron Wan-Bissaka, Dalot kaloi edicionin huazim te AC Milan, transmeton lajmi.net.

Portugezi ka gjetur formën më të mirë te “Rossonerët”, të cilët janë në bisedime me “Djajtë e Kuq” për ta mbajtur lojtarin në verë.

Sipas Calciomercato, Dalot dëshiron të mbetet në “San Siro” dhe tani pjesa tjetër i takon Milanit dhe Unitedit të gjejnë gjuhën e përbashkët.

Kartoni i Dalot thuhet se kushton mes 10 – 15 milionë euro dhe United ka gjetur pasuesin, ngase duan transferimin e Kieran Trippier nga Atletico Madrid.

Dalot ka bërë 32 paraqitje për Milanin këtë edicion duke shënuar dy gola dhe asistuar tri herë në të gjitha garat.