×
 • Sport
 • Sport

  Dani Alves dënohet me mbi katër vjet burgim për përdhunimin e një gruaje

  Reporteri
  22 Shkurt 2024 | 10:35

  Një gjykatë në Spanjë ka shpallur fajtor ish-futbollistin e Barcelonës dhe Brazilit, Dani Alves për përdhunimin e një gruaje në një klub nate të Barcelonës.

  Ai është dënuar me katër vjet e gjysmë burg, raporton BBC.

  40-vjeçari, i cili është një nga futbollistët më të dekoruar në histori, kishte mohuar të kishte sulmuar seksualisht gruan në orët e para të 31 dhjetorit 2022.

  Avokati i tij kishte kërkuar që ai të shpallej i pafajshëm dhe Alves mund të apelojë kundër dënimit.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!