Derbi United-Liverpool shtyhet për një datë të pacaktuar

Ndeshja mes Manchester United dhe Liverpool e paraparë të luhej sot me fillim nga ora 17:30, është shtyer për një datë tjetër.


Arsyeja e shtyerjes së duelit anglez, është përshkak të protestave të fansave të United, të cilët ‘pushtuan’ stadiumin “Old Trafford”.

Tifozët e Man Utd protestuan për pakënaqësitë e tyre në lidhje me pronarët e klubit, Glazers, të cilët po kërkojnë shitjen e klubit te një pronar i ri.