Donnarumma flet pas debutimin me PSG’në: Jam i lumtur, Milani është thjesht e kaluara

Gigio Donnarumma falënderoi shokët e tij të skuadrës dhe tifozët e PSG pasi bëri debutimin e tij me gjigantët e Ligue 1.


22-vjeçari luajti ndeshjen e tij të parë konkurruese me PSG në fitoren e tyre 4-0 kundër Clermont të Shtunën.

“Loja është gjithmonë e veçantë, ishte gjithashtu një rezultat i shkëlqyeshëm,” tha ish-ylli i Milanit në një intervistë pas ndeshjes.

“Ne jemi përgatitur mirë për ndeshjen. Falënderoj tifozët që na dhanë mbështetje të jashtëzakonshme. Jam i emocionuar për debutimin tim sepse ne jemi një ekip i fortë, “vazhdoi ai.

“Milani është e kaluara, unë jam duke shijuar PSG-në. Jam i lumtur këtu dhe ekipi më priti mirë. Ne përpiqemi të fitojmë sa më shumë ndeshje të jetë e mundur dhe t’i bëjmë tifozët të lumtur sepse ata na japin mbështetje të jashtëzakonshme”, përfundoi ai.