Duda Balje si Schumacheri, merr pjesë në garat në Auto-Slalom

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje ashtu si ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka marrur pjesë në garat automobilistike në Ferizaj.


Kjo garë e cila u mbajt në kuadër të Kampionatit të organizuar nga Federata Automobilistike e Kosovës, mblodhi shumë gra, shkruan Reporteri.net

Ato garuan në disiplinën ‘Auto Slalom’ dhe ishte edhe Duda Balje ajo e cila iu bashkangjitë iniciativës së shumë grave të Kosovës.

Përmes një postimi në facebook, Balje ka konfirmuar pjesëmarrjen në këtë garë ku ka ndarë edhe disa fotografi.

“Gara Automobilistike e Gjinisë së bukur – femrave në Ferizaj ????”, ka shkruar Balje./Reporteri.net/